Онлайн заявка на прорахунок твора
Для успішного написання твору необхідно продемонструвати послідовність і зв’язність писемного мовлення, уміння визначати проблематику, здатність правильно міркувати над проблемою, формулювати свою позицію і вміння її аргументувати. Також при написанні важливо уникати орфографічних, пунктуаційних та інших помилок, а виражати свої думки чітко і грамотно.
Структура
Структура твори, як правило, виглядає так:
- Вступ;
- Основна частина;
- Висновок.
У першій частині необхідно сформулювати проблему, яка буде розглядатися в роботі. Друга передбачає формулювання тез та їх аргументацію. Нарешті, необхідно зробити висновок, який стане логічним завершенням тексту.
Вступна частина
Людина, що читає ваш вступ, повинен отримати чітке уявлення, про що піде мова в основній частині. Воно повинно бути лаконічним і ємним. Найчастіше використовуються наступні види вступу:
- Історичне;
- Бібліографічний;
- Аналітичне;
- Цитатне;
- Особистісний.
Змістовна частина
Це основна частина роботи, в якій треба розкрити проблематику твору, представити аргументи з особистого життя та аргументи з художньої літератури. Обсяг основної частини повинен складати приблизно 70 відсотків усієї роботи. Кожна теза має підкріплюватися тільки одним аргументом. Високий бал ставиться тільки при наявності мінімум двох тез. Бажано, щоб обидва аргументи були з художньої літератури.
Оскільки в цій частині міститься найбільше слів, слід бути особливо уважним при її написанні. Ні в якому разі не можна перескакувати з думки на думку. Перехід від тези до аргументу не повинен бути занадто різким, також необхідно зробити м’який перехід від першої тези до другого.
Однією з навичок для успішного написання твору є здатність переконливо аргументувати свою позицію. Щодо цього аспекту є декілька порад:
- До кожної тези треба привести тільки один аргумент;
- Найвищим балом оцінюється аргумент з художньої літератури;
- Аргумент повинен логічно співвідноситися з тезою;
- Необхідно володіти великим арсеналом” аргументів;
- Кожен абзац, в якому аргументується теза повинен закінчуватися мікровисновком.
Заключна частина
У цій частині підводиться підсумок роздуми над проблематикою. У висновку необхідно відобразити підсумкову позицію з проблематики твору. Зазвичай воно робиться у вигляді висновку, також ефективним варіантом є заклик до дії в ув’язненні. Корисно відточити написання заключної частини у формі вираження власних надій, наприклад:
Хочеться вірити, що в нашій країні ніколи не зникнуть люди з почуттям справжнього патріотизму.
Тези
Це стислий вислів думки в одному реченні. У контексті твору тезу слід розуміти як лаконічне твердження, що відносяться до обраної проблематики, яке необхідно підтвердити аргументом.
Наприклад, у тексті представлена проблема істинної краси. У такому випадку тезу буде таким:
Справжня краса полягає не досконало ліній особи, а в здатності до співпереживання до оточуючих і чистоту душі.
Чудовим аргументом даного тексту стане основна думка вірша Миколи Заболоцького "Неприваблива дівчинка".